Môj príbeh

Kto je Jogi ?

Ahoj volám sa Jaro mám 43 rokov. Som expert na kritické situácie na cestách.  Mám za sebou 20rokov jazdenie na autobusoch a všetkom možnom a nemožnom, čo má štyri a viac kolies.

 Chcem ti ukázať ako si môžeš vychutnať jazdu v aute a nemať z cestovania autom stres, ktoré každodenne cestovanie prináša. Popri tom ti porozprávam príbehy, ktoré som zažil pri šoférovaní. Boli úsmevné aj smutné, také aké píše život.

Ja si osobne jazdenie užívam a rád sa vozím na cestách a necestách  . Veľmi sa teším nové zaujímavé situácie a na nové nepoznané cesty do nových destitinácii.  Spoznávanie nových a zaujímavých ľudí, ktorých pri cestovaní človek stretne.

 
 
 
 

Pred 23rokmi boli moje začiatky náročné. Ešte dnes si pamätám svoju prvú jazdu, keď som viezol svojich rodičov. Bol som spotený a vystresovaný. Nevedel som sa pohnúť a v križovatke mi to skapalo aj 5krát.

Práve preto je každodenné jazdenie tou najlepšou školou. Dobrou školou pre mňa bolo aj to, že som začal opravovať autá, najskôr veľké a postupne som sa dostal k tým osobným. Za tých pár rokov som nabral dostatok skúseností. Pár kamarátom som pomohol pri problémoch na cestách. Rád som podal pomocnú ruku, keď ich začal hnevať ich štvorkolesový tátoš.

Ešte si pamätám telefonát od jednej mojej kamarátky: „ Svieti mi dáka červená kontrolka na prístrojovke! Tak sa jej pýtam, čo je to za kontrolka? Ona: nejaká krhlička.“  Hneď som ju poslal na prvú pumpu nech si doleje olej, a hlavne nech sa pozrie pod auto či nebude vidieť vytečený olej, alebo či na zadnej časti nebude mať čierne bodky.

Rozhodol som sa týmto článkom pomôcť ti v situáciách, s ktorými sa stretávaš pri každodennom jazdení na cestách s autom. Popri tom ti porozprávam príbehy ktoré som zažil pri šoférovaní.

Hlavné je, aby si mal radosť z každej jazdy.